Patrząc na chude modelki na zdjęciach ulotek, z trudem nie popaść w kompleksy. I chociaż zdecydowana większość tych zdjęć została poddana komputerowej obróbce, to jednak każdy pod ich wpływem rozpoczyna patrzeć krytycznym wzorkiem na własne ciało. Szczególnie uciążliwe są zbędne kilogramy i dodatkowe centymetry w talii. Wolno co prawda ukryć je jakoś pod grubą powłoką ubrań, jednak wiosną, a szczególnie latem wszystko znienacka staje się widoczne.

Dla wielu ludzi ostatnią deską ratunku są porywające diety – jeśli potrzebujesz pomocy zobacz co proponuje doświadczony dietetyk. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że w nadzwyczaj szybkim czasie pozwalają zrzucić parę jeżeli nawet nie więcej kilogramów. Każdy dzień takiej diety przewiduje parę lekkich posiłków. Zwykle jednakże dzienny limit kalorii nie przekracza 1200 kcal.

Wolno wobec tego niesłychanie szybko schudnąć, jednakowoż zaraz po diecie, gdy tylko zwiększa się ilość spożywanych pokarmów, rezultat rozpoczyna powoli stawać się coraz mniej widoczny. Niebezpieczeństwem jest także rezultat jo-jo. Jeśli tuż po diecie wróci się do dawnych nawyków żywieniowych, to waga nadzwyczaj szybko się powróci do stanu sprzed diety.

Wspaniała waga, szczupła sylwetka, wzorowe wymiary to marzenie wielu osób. Szczególnie obecnie, kiedy tak znaczący nacisk kładzie się na atrakcyjny, młodzieńczy wygląd. Teraźniejsze media kreują pionierskie kanony atrakcyjna. Niedoścignionym wzorem dla wielu kobiet, a w głównej mierze dla nastolatek jest bardzo wysoka i wysmukła modelka. Patrząc na różnorodne zdjęcia, trudno nie popaść w kompleksy. Pod ich wpływem dużo osób zdecydowało się przejść na rozmaite diety.