Profil pacjentów, którzy zgłaszają się do specjalistów w ośrodku Sports Medic sugeruje, z jakimi przypadkami chirurdzy i ortopedzi mają w takiej placówce do czynienia. Każdy przypadek lekarski jest inaczej postrzegany, także w zakresie jednej specjalizacji, z tego powodu też lekarze do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje najczęściej chorych, jacy: przeszli przez uraz narządu ruchu, będą skarżyć się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, czują ból przy chodzeniu, mają kłopoty z ruchomością kończyn i stawów, zamierzają zdiagnozować własne dziecko pod kątem wad postawy, cierpią na osteoporozę lub reumatyzm, a także mają zaburzenia czucia.

Szczegółowy cennik świadczeń razem z danymi do zarejestrowania umieszczone są na stronie internetowej placówki. Przyjęte są tak samo dzieci, dorośli, jak i osoby starsze. Do poradni kierują się osoby z zaburzeniami ruchu, nabytymi lub wrodzonymi. Bardzo często do placówki kierują się pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lub dużych stawów.

Mają oni zwykle takie symptomy jak: duża bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowład kończyn. Jeżeli to tylko możliwe, realizowane jest leczenie zachowawcze. Jeśli natomiast pojawi się konieczność zabiegu operacyjnego, to też jest wykonany w podanej placówce. Zastosowane mogą być techniki inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Ortopedzi wiedzą, jak znaczące jest holistyczne podejście do chorego. Jeżeli będzie to niezbędne, skierują pacjenta na konsultację do lekarzy z innych dyscyplin.

Wykwalifikowani specjaliści podwyższają regularnie kompetencje i nie jest dla nich trudne zajmowanie się trudnymi przypadkami. W Sports Medic podejmowane są operacje dotyczące chirurgii urazowej. Inne elementy oferty to: konsultacje przez telefon, konsultacje specjalistyczne w zakresie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, badanie ultrasonograficzne narządu ruchu, kompletna diagnoza czy wdrażanie spersonalizowanego procesu usprawniania narządu ruchu.