W dzisiejszym świecie wygląd fizyczny i sprawność fizyczna decydują o pełnej masie kwestii, a w głównej mierze mają monumentalny wpływ na sposób odbierania jednostki przez jej otoczenie. Ludzie niebywale otyli, żywiący się niezdrowo oraz pozbawieni jakiegokolwiek ruchu oraz aktywności fizycznej, zaczynają stanowić pewnego typu margines oraz wzór, jaki wskazuje się dzieciom, jako ten zły. Jednocześnie na znaczeniu rozpoczynają przybierać takie pojęcia jak zdrowe odżywianie, dietetyka, suplementacja i regularny wysiłek fizyczny.

W szeregu przypadków chodzi o spalenie kilkuset kalorii nadwyżki, jaka na ogół zbiera się w organizmie ludzkim zwykłego człowieka, pracującego intensywnie w dużym mieście. Jeżeli spala się choć kilkadziesiąt kalorii więcej, niż przyjmuje się w trakcie dnia – organizm na pewno nie będzie tył i powinien chociaż w teorii utrzymać stosowną siłę i kondycję. W dzisiejszych czasach nie jest kłopotem przekonanie ludzi do tego, żeby w miarę regularnie trenowali, nadchodzili na basen czy siłownię. O wiele trudniej jest tudzież przekonać ich do zmiany nawyków żywieniowych, które niestety wielokrotnie otoczenie oraz rodzina budują długimi dekadami.

Trudno jest gwałtownie zrezygnować z jedzenia, które uwielbiało się od dzieciństwa, tylko w następstwie tego, iż jest szkodliwe czy też kiepsko wpływa na trening. Amatorzy sportu wyjątkowo z rozkoszą ulegają modom na nowe dyscypliny, wybierają modne suplementy, jak sklep peptydy i chodzą nawet do specjalistów od dietetyki, jednak kiedy chodzi o przełożenie wszystkich tych mądrych rad na całokształt własnego życia – chętnych jest coraz mniej.

Często lekarze spotykają się z przypadkami ludzi, jacy przyjmowali same suplementy na podniesienie masy czy zwiększenie siły, niemniej jednak jednocześnie pod żadnym pozorem nie mieli motywacji do regularnego trenowania na siłowni. Chęć do regularnego dbania o swój sposób życia oraz zrozumienie, że suplementacja nie może być wybrykiem na jeden miesiąc, a regularną pracą, są niebezużyteczne do wprowadzenia realnych oraz długookresowych zmian w czyimś życiu prywatnym.