Zdrowie

Leczenie uzależnienia od narkotyków w Klinice Uzależnień położonej koło Ustronia

Leczenie uzależnienia od narkotyków w Klinice Uzależnień umiejscowionej blisko Ustronia jest za każdym razem indywidualnie przystosowane do każdego klienta, bazując na sprawdzonych programach terapeutycznych. Przy przyjmowaniu do szpitala oceniana jest historia danej osoby, gdy chodzi o historię nadużywania substancji. Stworzony zostaje także harmonogram, który pomaga danej osobie uzyskać trzeźwość. Nadzorowany detoks pozwoli na bezpieczne pozbycie się narkotyków z organizmu. W pierwszej kolejności każda z osób znajdująca się w placówce jest dokładnie diagnozowana.

Wyłącznie w taki sposób może powstawać indywidualny harmonogram leczenia. Leczenie alkoholizmu bazuje na tym, że terapeuci pomagają osobie zmagającej się z uzależnieniem zrozumieć podstawowe przyczyny uzależnienia, w tym także traumy z przeszłości. Koncentrują się również na stanie psychicznym klienta.

W terapii uwzględnione jest zarówno pojęcie całościowe, jak i te bazujące na dowodach. Terapie obejmują: terapię indywidualną, terapię grupową, leczenie bazujące na traumie, rozmowy motywacyjne, terapię członków rodzin, leczenie wspomagane lekami, terapię poznawczo – behawioralną a także spotkania z psychologiem. Każdy, kto kieruje się do ośrodka, aby wyleczyć się z uzależnienia od narkotyków może liczyć na pełne empatii nastawienie, zrozumienie i rzetelną opiekę. To, że placówka znajduje się w Beskidach, w przepięknej okolicy jest korzystne, gdyż można się zrelaksować. To idealne miejsce do wyciszania się i przemyślania swojego życia. Każdy, kto chciałby wyjść z nałogu musi się tutaj kierować.

Osoby zmagające się z nałogiem wezmą udział w terapii indywidualnej, jak i grupowej. Kiedy już skończą pobyt, mogą wziąć udział w spotkaniach grup wsparcia. Indywidualny plan leczenia sprawdza się, gdy chodzi o leczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Skierują się tutaj również te osoby, które będą potrzebowały pomocy w leczeniu uzależnienia od hazardu i od medykamentów. Celem terapeutów jest to, aby dana osoba mogła uzyskać trzeźwość. Mieszkańcy Kliniki Uzależnień dowiedzą się też, jak poradzić sobie z pokusami i codziennym stresem we właściwy sposób.