Jednym z głównych dokumentów, jakie opracowują dla klientów pracownicy z firmy eDC jest karta charakterystyki. Ważne informacje na jej temat można odnaleźć na jej stronie www. SDS to spory dokument, składający się aż z XVI działów, jakiej główne wyznaczniki wskazane są w dyrektywach unijnych UE 2020/878.

Można w tym rozporządzeniu zapoznać się z tym, jaki ma mieć format każda karta charakterystyki po 1 stycznia 2021 roku. We wcześniejszych latach dokument ten był dookreślony jako Material Safety Data Sheet. Karta charakterystyki obejmuje informacje o bezpiecznym obchodzeniu się, magazynowaniu oraz transporcie substancji i mieszanin zaliczanych do niebezpiecznych. Czytelnicy, jacy się z nią zapoznają, dowiedzą się również jakie niebezpieczeństwa może stworzyć określony produkt.

Dokument potrzebny jest dla mieszanin i substancji niebezpiecznych oraz w zgodzie z artykułem 31 rozporządzenia REACH. O tym, jakie są to szczegółowo substancje specjaliści poinformują osoby, które zgłaszają się do firmy. W rezultacie, biznesmeni upewnią się, że w ich przypadku przyszykowanie takiego dokumentu jest czymś obowiązkowym. W zaprezentowanej firmie opracowane są także inne dokumenty, do jakich zaliczają się: karty SDS/MSDS, etykiety CLP, dokumenty transportowe ADR oraz dokumenty transportowe DGD/DGN/IMO. Można skorzystać też z możliwości sprawdzania dotychczasowych dokumentów i nanoszenia ewentualnych poprawek. Warto korzystać z takiej fachowej pomocy, bo specjaliści, jacy mają odpowiednią wiedzę i do własnej pracy podchodzą z pasją.

Systematycznie będą sprawdzać, co dzieje się na rynku i z tego względu można spodziewać się, że udzielą pomocy na najwyższym poziomie. Sprawdzony zespół specjalistów uzupełnia się wzajemnie przy trudniejszych zleceniach. Eksperci realistycznie sprawdzają czas, jaki będzie im potrzebny do zrealizowania wybranego zamówienia. Zasady każdej współpracy ustalane są indywidualnie i to jest następna zachęta, aby zgłaszać się do pracowników z takiego biura.