Zdrowie

Efektywność testu NIFTY, proponowanego kobietom spodziewającym się dziecka w placówce Blumedica

Badania prenatalne realizowane w nowoczesnej placówce medycznej na terenie Poznania, a więc w Blumedica to testy wiarygodne, przeznaczone dla kobiet oczekujących dziecka. Zdecydować się na nie muszą szczególnie takie kobiety, które są w grupach ryzyka pojawienia się wad płodu. Nieinwazyjne badanie nifty poznań z krwi nie trwa długo. Próbki są sprawdzane w nowoczesnym laboratorium, co daje gwarancję efektywnie przeprowadzonego badania. Wykrywalność na poziomie wyższym niż dziewięćdziesiąt dziewięć procent motywuje do jego wykonania.

Badanie takie zalecane jest w głównej mierze dla kobiet: mających 35 lat albo więcej, z potwierdzonymi zaburzeniami chromosomów u siebie lub w rodzinie, jak i u takich, u których pozostałe badania przesiewowe były już wykonane w pierwszym trymestrze i wykazały spore ryzyko aneuploidii. NIFTY wykrywa zaburzenia genetyczne jakie wywołane są nadwyżką albo brakiem wiadomości genetycznych w DNA dziecka. Częstość występowania trisomii płodu jest powiązana z wiekiem matki.

Dlatego też warto zasugerować się takim czynnikiem. Na przykład, ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa wzrasta etapowo, liniowo do mniej więcej 30 roku życia, a kolejno wzrasta wykładniczo. Test NIFTY to obecnie najnowocześniejsze badanie przesiewowe, jakie przeprowadzane jest w pierwszym trymestrze ciąży. Dostarcza cennych wiadomości na temat dziecka. Jego wykonanie zmniejsza potrzebę przeprowadzania badań inwazyjnych jak na przykład amniopunkcja.

Rozwiązania, jakie przynosi test prenatalny NIFTY Plus są nie do podważenia. Badanie to umożliwia wykrywać sporą gamę zaburzeń i wad płodu już od 10 tygodnia ciąży. Jest nad wyraz dokładne, dlatego jego wykrywalność określa się na poziomie 99%. W placówce Blumedica dostępne są wersje: BASIC, STANDARD a także PLUS. Różnią się one między sobą zakresem wykrytych wad.

Zależnie od tego, jaka wersja jest zrobiona, na takie zaburzenia będzie wskazywać. Opisy wersji znajdują się na stronie. Test prenatalny NIFTY ceniony jest za dokładność pomiarów oraz za to, że jest kompleksowy oraz nieinwazyjny.